Sardynia – włoska niezwykła wyspa

plaża

Przeglądając w Internecie zdjęcia prezentujące Sardynię, prawdopodobnie jednym z pierwszych widoków, na który się natkniemy, będzie zdjęcie przedstawiające Castelsardo. Na najbardziej znanej widokówce widać wysoką skałę górującą nad miasteczkiem, a na pierwszym planie mamy port jachtowy.

Prawdopodobnie nie potrzeba żadnych innych zachęt, by wyspa ta stała się wkrótce celem wycieczki. Co jeszcze można tu znaleźć i jak wykorzystać możliwości Sardynii?

Plażowanie to prawdopodobnie jeden z najprostszych sposobów spędzenia urlopu na tej niezwykłej wyspie. Warto skorzystać z wielu różnych zakątków, bo plaża plaży nierówna. Jedne są ukryte między klifami, a inne to szerokie płaskie plaże z widokiem na bliższe i dalsze okolice.

Do najbardziej znanych i lubianych przez turystów należą plaże w Chia na południowym wybrzeżu wyspy. Tutaj znajduje się też szeroka baza hotelowa i wiele kurortów.

Nietypowe miejsca

Nie każdy wie o tym, że Sardynia oferuje coś więcej niż tylko plaże. Na całym wybrzeżu znajdziemy rozsiane kamienne wieże, ślad przeszłości, ale nie tylko.

Do najciekawszych skarbów ukrytych w głębi wyspy należą Nuragi z Barumini. Ta tajemnicza fortyfikacja wciąż podlega badaniom archeologicznym i naukowym

. Są to cylindryczne wieże, które znaleźć można wyłącznie na tej włoskiej wyspie. Nuragi stanoowiły nadbudowę nad ołtarzem pierwotnych ludów – Nuragijczyków, którzy zamieszkiwali te tereny. Co ciekawe, historia tych niezwykłych budowli datowana jest na XV wiek przed naszą erą!

Najciekawszy zakątek

Jeśli chodzi o urocze zakątki, to koniecznie trzeba odwiedzić wyspę La Maddalena, na której znajduje się Park Narodowy. Nie tylko zakosztujemy tu kąpieli słonecznych i wodnych.

Mamy do dyspozycji piękne piaszczyste plaże oraz krystalicznie czystą wodę. Warto też pospacerować trochę między drzewami, a także zobaczyć muzeum Garibaldiego znajdujące się na pobliskiej wysepce. Bardzo łatwo przemieścić się z miejsca na miejsce przez most łączący obydwa miejsca.

Do atrakcji przyrodniczych zaliczamy też Su Gorroppu, który uznaje się za największy w całej Europie! Wyrzeźbiony został przez wody płynące z rzeką Flumineddu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *