3 Najlepsze Porady odnośnie Podróży po świecie

łódki i wiatraki

Lotnisko, na którym wylądujemy – ważne czy nie?

Osoby, które na stronach internetowych oceniają swoje wrażenia po lotach z różnymi przewoźnikami, twierdzą, że wiele zależy od tego, na jakim lotnisku lądują i są odprawiani.

Długość kolejek, zachowanie obsługi, intuicyjność oznakowania, pomocność osób tam się znajdujących – to w efekcie sprawia, że całe dobre wrażenie z podróży zepsuje nieprzyjazne lotnisko.

Nie na każdym porcie lotniczym znajdziemy przedstawicieli naszego przewoźnika, czasami więc będziemy zdani na tamtejszych pracowników, dla których nie jesteśmy klientem, a kolejną przypadkową osobą, którą muszą obsłużyć lub poinformować.

Niektóre z lotnisk oceniane są jako wyjątkowo nieprzyjemne dla podróżnych, niebezpieczne bądź bardzo oddalone od docelowego miasta naszej podróży – zwracajmy na to uwagę przy wyborze miejsca lądowania, bowiem może okazać się, że na przykład to, co zaoszczędziliśmy na kupnie taniego biletu lotniczego, zapłacimy za wynajęcie taksówki lub inny transport z lotniska.

Jakie dokumenty zabrać w podróż samolotem?

O czym przede wszystkim należy pamiętać podczas szykowania się do poroży samolotem? Oczywiście, najważniejszą kwestią są wszelkie dokumenty osobiste, potwierdzenia i bilety – wiadomo, że jeśli zabraknie choć jednego z nich, nasza podróż może pozostać w sferze marzeń.

Dokumenty tożsamości są najważniejsze – bilet zawsze można wydrukować na lotnisku, jednak nic nie zastąpi nam zapomnianego dowodu osobistego bądź paszportu.

Jeśli posiadamy to wszystko i okażemy się biletem podczas odprawy, dostaniemy kartę pokładową, która u wielu przewoźników dopiero upoważnia nas do wejścia na pokład samolotu.

Nie zgubmy jej, ponieważ może okazać się, że na drugą odprawę nie będzie czasu, a my, pozbawieni karty nie wejdziemy na pokład i ominie nas lot.

Zachowanie na lotnisku

Przebywając na lotnisku, zanim odlecimy w podróż, powinniśmy zachowywać się uważnie i stosować do pewnych ogólnie przyjętych zasad, wtedy będziemy mieli pewność, że dotrzemy tam, gdzie potrzebujemy, z całym bagażem i majątkiem.

Często spotykaną plagą na lotniskach są kieszonkowcy, którzy tylko czekają na zestresowanych i zdezorientowanych turystów.

Warto też zważać na swoje zachowanie – nieraz, kiedy zbytnio damy ponieść się stresowi związanemu z podróżą, możemy zostać zatrzymani przez ochronę lotniska, która stara się wyławiać z tłumu osoby zachowujące się w sposób zwracający uwagę, podejrzanie lub właśnie wykazujące oznaki nadmiernego stresu.

Takie zatrzymanie może spowodować nasze spóźnienie na lot, a za stracony bilet w nikt niestety nie odda nam pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *