4 porady dotyczących podróży, których używam podczas każdej wyprawy

ulice miasta

Osoby wybierające się w krótszą lub dłuższą podróż samolotem, często mają dylemat, jak się dobrze spakować, tak aby zabrać wszystko, co potrzebne będzie na miejscu po przylocie, ale jednocześnie, żeby nie przekroczyć limitów bagażowych.

Ważną kwestią jest również ubiór w samolocie i podróżne dokumenty. Oto kilka porad na te tematy, które wypracowałem w trakcie ostatnich lat.

Dobre pakowanie – miejsce na dokumenty

Podczas pakowania na wyprawę ważne jest zaplanowanie tego gdzie umieścimy nasze dokumenty i wszelkie ważne papiery – najlepiej jest schować je w miejscu, które jest jednocześnie bezpieczne, ale pozwala na szybkie wyjęcie i pokazanie dokumentów.

Szczególnie ważne jest to podczas odprawy, w której każdemu się spieszy, rosną kolejki, a rozgrzebywanie bagażu w poszukiwaniu biletu lub paszportu narazi nas tylko niepotrzebnie na wstyd i niechęć współpodróżnych.

Pamiętaj o ograniczeniach dotyczących przewożonych rzeczy

Bagaż, który zabieramy do samolotu, musi zawierać tylko takie rzeczy, które są dozwolone do przewozu – reguły te są nieco inne dla bagażu nadawanego do luku bagażowego, jak i bagażu podręcznego, do którego też schowamy ogólnie mniej rzeczy. Limity wagi i wymiarów zawsze dostępne są na stronie przewoźnika, a jeśli czegoś nie wiesz, dzwoń na infolinię.

Jak ubrać się do samolotu?

Długie loty, trwające czasem kilkanaście godzin, powodują, że potęguje się w nas zmęczenie, szczególnie jeśli przekraczamy linię zmiany czasu lub przelatujemy do innej strefy czasowej. W takich sytuacjach dobrze byłoby móc odpowiednio wypocząć na pokładzie samolotu.

Jednak jeśli nie stać nas na klasę biznes i tamtejsze rozkładane prawie jak leżanki siedzenia, musimy przygotować się na podróż w miarę swoich możliwości.

Na pewno uprzyjemni nam ją wygodne ubranie, dzięki któremu nie będziemy czuli się po krótkiej drzemce podczas lotu wymięci i cali pognieceni, od niewygodnych elementów stroju uciskających naszą skórę.

Dobrze sprawdzi się tutaj w miarę estetycznie wyglądający dres lub ubranie o rysie sportowym, wykonane z miękkich naturalnych materiałów, najlepiej bez szwów i kieszeni.

Odprawa online

Jeśli wybieramy się w podróż samolotem, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby skrócić sobie czas oczekiwania na lotnisku i stania w kolejkach, jest odprawienie się online.

Dajemy wtedy ulgę sobie ale także i pracownikom lotniska, którzy będą mieli mniej pracy i mniej osób do obsłużenia. Poza tym odprawa online jest też doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztu swojego biletu – ponieważ wiele linii lotniczych oferuje ją za darmo.

Już podczas zamawiania biletu na stronie internetowej, mamy możliwość wydrukowania karty pokładowej, z którą zwrócimy się bezpośrednio do hali odlotów, nie musząc czekać wraz z innymi na sprawdzenie biletów oraz odprawę bagażową.

Nawet płatna odprawa online jest opcją wartą rozważenia, jeśli bardzo się spieszymy, np. na przesiadkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *