Madryt – jak dotrzeć, gdzie spać, czym poruszać się po mieście?

ulice miasta

Madryt to typowa stolica europejska, populara wśród turystów dzięki miejscom takim jak Plaza Real, czyli odpowiednikowi rynków głównych polskich miast i miasteczek oraz najbardziej znanej na świecie arenie, na której rozgrywane są walki byków. Wybierając się do tego miasta warto wiedzieć, jak i czym poruszać się po mieście.

Samolotem do Madrytu

Do stolicy Hiszpanii najprościej dostaniemy się samolotem. Lotnisko Madryt Barajas jest ogromne, mieści się na przedmieściach, ale też jest doskonale skomunikowane z centrum miasta. Jeździ tu specjalna linia autobusowa z okolic Muzeum Prado, usytuowanego w ścisłym centrum.

Jednak najprościej będzie wydostać się z lotniska metrem, które kursuje praktycznie non-stop. Korzystamy z linii numer 8, którą nie dojedziemy do centrum, trzeba będzie się przesiąść w inne metro. Jadąc z lotniska musimy kupić specjalny bilet, który upoważnia do przejazdu na lotnisko. Kosztuje on około 5€.

Noclegi

Madryt to ogromne miasto, w którym znajdzie się nocleg na każdą kieszeń. Młodzież może skorzystać z rewelacyjnych schronisk czynnych całą dobę, w pokojach wspólnych można się wyspać za cenę około 12-15€, a w cenie mamy także śniadanie.

Turyści chętnie korzystają z oferty i możliwości popularnego AirBnb, dzięki czemu można poznać mieszkańców i skorzystać z ich otwartości i gościnności. Baza hotelowa też dysponuje bogatą ofertą i znajdzie się nocleg na każdą kieszeń i dostosowany do potrzeb każdego turysty. Czasami w hotelach pojawiają się atrakcyjne promocje, szczególnie, gdy chce się skorzystać z oferty first minute.

Poruszanie się po mieście

Madrytczycy korzystają z metra znacznie chętniej niż z samochodów, bowiem komunikacja jest świetna i wygodna, szybko można dotrzeć na drugi koniec miasta. Jeśli przystanek jest nieco bardziej oddalony, można podjechać do niego autobusem bądź po prostu przejść się na spacer.

Najbardziej opłacalne jest wykupienie biletu na 10 przejazdów, są one ważne zarówno w autobusach jak i w metrze. Warto też dodać, że do autobusów zawsze wsiadamy przednimi drzwiami, a przy kierowcy jest kasownik, z którego każdy pasażer musi skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *