3 haki kosmetyczne, które zmienią Twój sposób podróżowania

twarz

Długotrwałe loty, przemieszczenie się z miejsca na miejsce bywają wymagające dla naszej urody. Jeśli chcemy mimo wszystko wyglądać dobrze i z urlopu wrócić piękniejsze niż przed, trzymajmy się kilku zasad.

Oto 3 moje triki, których zawsze przestrzegam podczas dłuższych wypraw.

Jak zadbać o skórę twarzy podczas lotu

To porada, którą podzieliła się w jakimś czasopiśmie znana modelka. Dziewczyna ta dużo podróżowała po świecie, przemieszczając się z sesji na sesję, a jej skóra twarzy cierpła i czerwieniła się podczas każdego lotu. Za radą kosmetyczki, zaraz po wejściu do samolotu nakładała na twarz mocno nawilżający krem i miała pod ręką wodę termalną oraz natłuszczającą pomadkę do ust. Na dłuższe loty brała też żelowe płatki pod oczy, dzięki czemu po lądowaniu wyglądała olśniewająco jak zawsze. Ja ograniczam się do kremu i pomadki, ale stosuję je zawsze i wreszcie nie narzekam na swoją skórę.

Perfumy do bagażu podręcznego – w roletkach

Narzekasz, że Twój flakonik perfum jest za duży, by zabrać go do bagażu podręcznego? Jednym z ciekawszych sposobów na przechowywanie perfum jest umieszczenie ich w małych szklanych buteleczkach w kształcie walca, zakończonych metalową kulką. Są to tak zwane roletki. Kobiety lubią mieć możliwość szybkiego i dyskretnego skropienia się zapachem, a roletka im tą możliwość daje. Co jeszcze istotniejsze, taką roletkę można zabrać ze sobą wszędzie – zmieści się nawet w miniaturowej, kopertowej torebce, w kieszeni spodni i oczywiście w kosmetyczce przewożonej w bagażu podręcznym. Zajmuje tyle miejsca co błyszczyk, a daje możliwość szybkiego poprawienia zapachu w podróży.

Jak zapobiegać oparzeniom słonecznym w ciepłych krajach?

Podróż do krajów leżących w okolicy równika to możliwość naładowania się słońcem, ale także niebezpieczeństwo poparzeń dla skóry nienawykłej do takiego klimatu. Przed oparzeniami słonecznymi jednak można i należy się chronić.

Szczególnie jeśli należymy do grupy osób na nie podatnych (mamy jasną skórę, jasne lub rude włosy, niebieskie oczy, czy też przyjmujemy niektóre leki). Aby uniknąć poparzeń, nie opalajmy się między godziną 10 a 16. Przebywając na słońcu chrońmy się kremami z filtrem UV o wartości 50 i ponawiajmy ich aplikację po każdej kąpieli lub silnym spoceniu się. Nie zakładajmy ubrań białych lub jaskrawych. Na głowę zakładajmy chustkę lub kapelusz. To podstawy, ale naprawdę pomagają wrócić z urlopu z ładną opalenizną, a nie schodzącą skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *