Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia podróżnego

ulice miasta

Coraz więcej Polaków wyrabia sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie zwaną EKUZ), licząc na to, że na wakacjach dzięki niej będą mieli zapewnioną ochronę i pomoc w razie zachorowania lub wypadku.

I jest to pozytywne zjawisko – nie zamierzamy nikogo odwodzić od tego pomysłu, zwłaszcza, że karta EKUZ dostępna jest za darmo. To, czego wielu turystów nie bierze jednak pod uwagę to fakt, że EKUZ refunduje tylko niektóre ze świadczeń, w zasadzie dość niewielką część z tego, co może stać się podczas wakacji. Dlatego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne – dla siebie i dla swoich bliskich.

Zabezpieczenie w razie wypadku

Ubezpieczenie turystyczne lub podróżne, jak bywa też nazywane, obejmuje swoim zasięgiem niemal wszystkie kraje świata, do których może udać się typowy turysta. W jego ramach można korzystać nie tylko z państwowej, ale również i prywatnej opieki zdrowotnej.

Co więcej, zapewnia nie tylko świadczenia w miejscu pobytu, ale również transport medyczny w razie poważnego wypadku wymagającego dalszego leczenia w Polsce. A taka usługa, jak wielu pechowych turystów zdążyło się przekonać, potrafi kosztować krocie.

W zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia, można liczyć także na rehabilitację i wypłatę środków za uszczerbek na zdrowiu – to cenne zwłaszcza dla tych, którzy wybierają aktywny wypoczynek i podczas wakacji/ferii np. chodzą po wysokich górach, szaleją na nartach, albo uprawiają ekstremalne kolarstwo.

Pomoc w przypadku kradzieży lub zagubienia bagażu

Ubezpieczenie podróżne to nie tylko ochrona zdrowia, ale również i mienia. Docenią to osoby, które kiedykolwiek straciły bagaż albo zostały okradzione podczas wakacji. W takiej sytuacji łatwo stracić dobry humor na resztę wyjazdu, nie mówiąc o tym, że czasami jego kontynuowanie może być poważnie utrudnione – przez brak środków, biletów czy dokumentów.

Jeśli mamy ubezpieczenie, nie musimy martwić się w takich sytuacjach – ubezpieczyciel zabukuje nam nowy lot, wypłaci świadczenie na zakup utraconych rzeczy z bagażu, czy przekaże niezbędne środki – wszystko po to, by wakacje pozostały beztroskim i przyjemnym czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *