Co Warto Zobaczyć w Neapolu? 5 miejsc wartych uwagi

Neapol

Neapol to bogate w architekturę i historię miasto. Początkowo było to greckie państwo-miasto, ale później przejęte zostało przez Rzymian. Co warto tutaj zobaczyć i jakie relikty przeszłości spotkamy na swojej drodze? Czy może znajdziemy się również na ścieżce przyrodniczej? Oto lista pięciu wybranych miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w stolicy Kampanii.

1. Historyczne centrum miasta

Jeśli chodzi o Europę jest to największy obszar w całości wpisany na listę UNESCO, ma około 1700ha. To, co godne zobaczenie nie jest tylko na powierzchni W głębi ziemi można odnaleźć równie dużo reliktów przeszłości. W centrum miasta znajdują się zejścia i trasy podziemne.

Spacer wąskimi uliczkami zakończony kolacją w jednej z restauracji będzie niezwykłym doświadczeniem. Warto odbyć taki spacer wieczorem, kiedy miasto jest pięknie oświetlone. Centrum historyczne jest wyłączone z ruchu samochodowego, a komunikacja miejska też go nie obsługuje. Spacer ma więc swój urok.

2. Zabytki sakralne

Szczególnie polecanym miejscem ze względu na architekturę sakralną jest klasztor św. Klary. Można go zwiedzać, tak samo z resztą jak samą bazylikę. Wewnątrz zachowały się krużganki i drzewka oliwne oraz cytrusowe. Filary i ławki pokryte są majoliką, więc całość ma niezwykły urok, który doceni każdy zwiedzający.

3. Zamki

Castel Nuovo jest jednym z siedmiu zamków, które niegdyś broniły dostępu do wybrzeża. Jego bryła zewnętrzna wygląda, jakby wyciągnięto go wprost ze średniowiecznej bajki. Z kolei Zamek jajeczny, który usytuowany jest na jednej z wysp, zobaczyć można za darmo. Swoją nazwę zawdzięcza legendzie, zgodnie z którą Wergiliusz umieścił w fundamentach jajko, które, dopóki tam się znajduje, chroni całe miasto.

4. Napoli Sotterranea

Niezwykła trasa podziemna prowadzi przez ciemne tunele, prowadzące przez schrony przeciwlotnicze, a także starożytny teatr oraz cysterny i akwedukty. Można udać się wgłąb historii, tej bliższej i tej bardzo odległej.

5. Wezuwiusz

Właściwie trudno wyobrazić sobie zwiedzanie Neapolu bez podziwiania go z góry. Wspinaczka na górę będącą niszczycielskim wulkanem to wspaniała przygoda dla bardziej wytrawnych turystów pieszych. Można jednak dość wysoko podjechać, a pozostałą część trasy przebyć na nogach. Z góry rozciąga się niezwykły widok na całą okolicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *