5 Miejsc, Które Trzeba Odwiedzić W Kopenhadze

Nyhavn

Kopenhaga uznawana jest za jedną z najpiękniejszych stolic Europy. Można spędzić tutaj rewelacyjny weekend przejeżdżając miasto wzdłuż i wszerz rowerem. System dróg rowerowych i parkingów jest tak rozbudowany, że większość mieszkańców miasta używa właśnie tego środka transportu.

Znacznie częściej niż samochodu. Z resztą i tak większość najciekawszych miejsc znajdzie się w zasięgu spaceru. Oto pięć propozycji na miejsca do odwiedzenia w stolicy Danii. Lista zawiera obiekty typowe i mniej oblegane przez turystów.

1. Pałac Królewski Amalienborg

Jest oficjalną rezydencją duńskich monarchów, zwany inaczej rezydencją zimową, ponieważ właśnie o tej porze roku korzystają z niego najczęściej. Wybudowany został w XVIII wieku i składa się z czterech takich samych budynków. Wśród turystów znany jest przede wszystkim z honorowej zmiany warty. Gwardziści mają czarno-niebieskie stroje oraz wielkie futrzane czapki. Gdy królowa w niedzielę w południe obserwuje zmianę warty, to bierze udział w niej także orkiestra i całość ma bardzo uroczysty charakter.

2. Christiana – wolne miasto

Ta dzielnica poza sezonem turystycznym raczej nie jest chętnie odwiedzana, ze względu na to, że uważa się ją za nieszczególnie bezpieczną. W lecie natomiast kwitnie tutaj życie, jak i z resztą handel marihuaną. Dzielnica ma własną flagę i jest wyjęta spod prawa, więc trzeba mocno na siebie uważać. Jednak jest tak kolorowa, że stanowi niezwykłą odmianę od tego, co zwykło się widzieć na co dzień.

3. Port Nyhavn

Bezsprzecznie trzeba tu dotrzeć, jeżeli chcemy powiedzieć, że byliśmy w Kopenhadze. Port jest miejscem najczęściej fotografowanym i znanym miejscem. Kolorowe kamieniczki i rzeka nadają temu miejscy charakterystycznego uroku. Trzeba tu usiąść w jednej z kawiarenek i spróbować tradycyjnych duńskich słodyczy.

4. Syrenka

Symbol miasta, pół-kobieta, pół-ryba siedzi na nadbrzeżu Langelinie. Trzeba sprawdzić, czy odpoczywa na swoim miejscu i zrobić jej zdjęcie swoim aparatem.

5. Plaża Amager

Piaszczysta plaża Amager będzie świetnym miejscem na relaks. Część południowa oferuje takie atrakcje jak boisko do gry w piłkę i miejsce na zorganizowanie pikniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *