3 błędy, które ludzie popełniają wynajmując samochód za granicą

zdjęcie ze środka samochodu

Wiele osób znalazło ostatnio ciekawy sposób na tanie wakacje – objechanie samochodem najciekawszych zakątków Europy. Szczególnie tych, w których paliwo jest obecnie ciągle bardzo korzystne cenowo. Takie wakacje mogą kosztować naprawdę bardzo niewiele.

Co jednak zrobić, kiedy ochota na podróż, czas i nastawienie psychiczne jest, a nie ma odpowiedniego samochodu? Wtedy warto dowiedzieć się więcej o wynajmie samochodu.

Na rynku jest wiele firm, które oferują naprawdę korzystne możliwości dla swoich klientów, dzięki czemu są oni w stanie naprawdę tanio i korzystnie podróżować po kraju i świecie.

Z wynajmem samochodów w Polsce zwykle nie ma większych problemów i nawet ci, którzy wcześniej nie korzystali z takich opcji, po zaznajomieniu się z ofertą często decydują się na wypożyczenie i bezproblemowo odbywają podróż, a następnie zwracają samochód.

Co innego jednak, kiedy przychodzi do wypożyczenia auta za granicą. Oto 3 kwestie, na które warto zwracać wtedy uwagę, żeby nie stracić.

Zwróć uwagę na limity

Niestety nie wszystkie zagraniczne wypożyczalnie mają dobre oferty. W niektórych można spotkać się z takimi ograniczeniami, jak limit kilometrów, jakie można przejechać wypożyczonym autem. W urlopowej euforii można czasem się zapędzić i przekroczyć ten limit, za co czekają niestety słone opłaty.

Zabezpieczenie wypożyczenia

Niektóre zagraniczne wypożyczalnie w ramach zabezpieczenia blokują na koncie klienta pewną kwotę.

Jest to rodzaj kaucji i warunek wyjechania z wypożyczalni. Jeśli więc chcemy z nich skorzystać, musimy zabezpieczyć takie sumy na koncie, a trzeba dodać, że czasem są one niebagatelne, zwłaszcza w krajach skandynawskich czy Europie Zachodniej. Warto na to uważać.

Ubezpieczenie i ryzyko uszkodzenia

Mało kto zakłada, że uszkodzi wypożyczony samochód. Niezbyt wielu turystów interesuje się kwestią dodatkowego ubezpieczenia na tę okoliczność, co przypłacają sporym wydatkiem, jeśli jednak dojdzie do takiego zdarzenia.

Dlatego przed wyjazdem warto zorientować się, jakie jest ryzyko, że np. żwir uszkodzi karoserię, albo będziemy mieć czołowe zderzenie z wybiegającym nagle na drogę baranem.

W niektórych krajach takie rzeczy to codzienność, lepiej więc ubezpieczyć się i nie musieć o to martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *