Berlin – jak dotrzeć, gdzie spać, czym poruszać się po mieście?

miasto Berlin

Do stolicy Niemiec nietrudno się dostać. Możliwości są bardzo szerokie, a sam Berlin leży dość blisko granicy z Polską. Co powinniśmy wiedzieć o możliwościach noclegowych i przejazdowych, jeśli wybieramy się to tego miasta?

Dotarcie do celu

Bez względu na to, czy wybierzemy pociąg, autobus czy samolot, podróż przebiegnie komfortowo, a do dyspozycji pasażerów jest szeroka siatka połączeń. Samoloty latają z każdego większego miasta. Autobusy ze stolicy Niemiec zatrzymują się najczęściej w północnej części Polski, w takich miastach jak Zielona Góra, Poznań, Toruń i Gdańsk.

Pociągiem łatwo się dostać do Berlina z Warszawy i z Krakowa, natomiast w 2018 roku pojawiła się opcja połączenia nocnego z Przemyśla przez Kraków, Wrocław do stolicy Niemiec. Każda opcja jest dobra i zależna wyłącznie od preferencji pasażerów.

Przemieszczanie się na miejscu

W Berlinie najlepiej zrezygnować z samochodu, jak z resztą w każdym dużym mieście. Większości zupełnie wystarczy metro, które łączy najważniejsze punkty w Berlinie. Dodatkowo miasto oferuje przejazdy autobusami, tramwajami, koleją naziemną i tramwajami wodnymi.

Wybierając podróż autobusem pamiętajmy, że obowiązkowo wsiada się do niego przednimi drzwiami, okazując kierowcy bilet. Natomiast jeśli chcemy wysiąść, najlepiej nacisnąć przycisk STOP, a następnie skierować się w stronę dalszych drzwi. Turyści chętnie korzystają z autobus linii 100, który jest nastawiony na objazd w okolicy najważniejszych miejsc turystycznych.

Nocleg w Berlinie

Znalezienie odpowiedniego noclegu w stolicy Niemiec nie jest żadnym wyzwaniem. Miasto to oferuje bogatą listę hoteli, hosteli, a także kwater prywatnych, w których przenocować można za niewielkie pieniądze. Także bardziej wymagające osoby znajdą coś dla siebie.

Miasto jest nastawione nie tylko na turystów prywatnych, ale też na turystów biznesowych, dla których są przewidziane miejsca w bardziej luksusowych hotelach w pobliżu biurowców.

Najdroższe hotele znajdują się w centrum miasta, w dzielnicy Mitte, natomiast jeśli szukamy czegoś w nieco bardziej przyjaznej dla portfela cenie, warto spojrzeć na Kreuzberg. Średnie ceny i dobra lokalizacja to z kolei Prenzlauer Berg, gdzie najczęściej nocują osoby chcące zwiedzić Berlin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *