Aplikacje przydatne w podróży

telefon zamek w 3d

Kiedyś trzeba było się trochę natrudzić lub kogoś znać, aby odnaleźć się w obcym miejscu. Dzisiaj wystarczy smartfon i to niekoniecznie z dostępem do Internetu. Trzeba mieć tylko zainstalowane aplikacje przydatne w podróży. Jakie? Które potrzebują Internetu?

MAPS.ME

Jest to mniej popularna konkurencja dla Google Maps. Tylko, że MAPS.ME pozwala na korzystanie będąc całkiem offline, ma o wiele więcej zaznaczonych punktów na mapie i jest rozbudowane o sekcję przewodników prowadzących nas punkt po punkcie przez atrakcje miejsca, w którym jesteśmy.

Część z nich jest niestety płatna, ale też jest również darmowa.

Ważny podkreślenia jest również fakt funkcji zakładek, w których można łatwo zapisać interesujące nam miejsca.

Link do Maps Me

Google Maps

Można powiedzieć, że prawdziwy kolos jeśli chodzi o rynek elektronicznych map. Jest to rozbudowany system map z GPS, rekomendacją punktów zaznaczonych na mapie, opcją wyszukiwania interesujących nam miejsc, punktów usługowych lub atrakcji.

Jednak do większości z tych funkcji potrzebujemy dostępu do Internetu i włączonej lokalizacji w telefonie.
Co prawda Google pozwala nam na pobranie map, by działały w trybie offline, jednak nie każdy myśli o pobraniu trasy przed wyjazdem a w trasie może być różnie.

Link do Google Maps

Jakdojechać

Czas na w pełni polską aplikacje. Pozwala ona na szybsze poruszanie się po przestrzeni miejskiej, dzięki możliwości wpisania po prostu punktu startowego i końcowego. Dalej aplikacja sama szuka nam połączeń transportu miejskiego, pokazuje jak dojść na dany przystanek, o której autobus odjeżdża – przy czym zawsze ma aktualne rozkłady – i o której będziemy na miejscu.

Dodatkowo poprzez tą aplikację mamy możliwość kupienia biletu komunikacji miejskiej, który jest nam potrzebny.

Niestety, albo stety, aplikacja działa tylko na terenie Polski.

Link do Jakdojechać

Lime

Coraz popularniejsze są w większych miastach hulajnogi elektryczne. Dzięki właśnie aplikacji Lime mamy możliwość skorzystania z przejazdu taką właśnie hulajnogą. Jedyne co trzeba zrobić to założenie konta w systemie, podpięcie do niego karty płatniczej i zeskanowanie kodu QR z hulajnogi – powinien być na kierownicy.

I możesz jeździć zgodnie ze stawką w danym mieście, na przykład we Wrocławiu jest to 3 złote za odblokowanie i 50 groszy na minutę przejazdu.

Link do Lime

TripAdvisor

Wielu nazywa tą aplikację królem wszystkich aplikacji potrzebnych w podróży. Dzięki niej mamy bowiem dostęp do rekomendacji restauracji, barów, kawiarni, miejsc do zakwaterowania i atrakcji. Na polu gastronomicznym to prawdziwy „must have”, jeśli chcesz poznać dobrą kuchnię w nowym miejscu. Jeśli chodzi o zwiedzanie, to niestety ta aplikacja przeprowadzi cię tylko po najpopularniejszych miejscach. Jednak, zawsze to coś, jeśli kompletnie nie znasz jakiegoś miejsca.

Link do TripAdvisor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *