3 sposoby na zaoszczędzenie przy rezerwacji urlopu

łódka

W dzisiejszym wpisie przedstawiam 3 sposoby na zmniejszenie ceny biletu lotniczego, co potrafi znacząco obniżyć koszt całego urlopu.

Termin zakupu biletu

Kiedy najlepiej jest kupić bilet na podróż wakacyjną? Niektórzy uważają, że skoro z logiką biur podróży, najlepsze oferty są dostępne na kilka dni przed terminem podróży, to podobnie powinno być w przypadku biletów lotniczych, jednak nie tędy droga. Okazuje się, że najlepiej bilet lotniczy jest wykupić nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, jeśli tylko znamy termin swojej podróży.

Przypadki, kiedy przewoźnik wyprzedaje ostatnie bilety, żeby zapełnić pokład, w mniejszych, promocyjnych cenach, są dość rzadkie i na pewno nie zdarzają się na turystycznych, uczęszczanych trasach.

Zatem jeśli wiemy, że na przykład za pół roku wylatujemy na wakacje, postarajmy się przeglądać oferty przewoźników proponujących loty na tej trasie. Może okazać się, że u niektórych z nich bilety na ten termin są już dostępne i to w niskich promocyjnych cenach. Pilnujmy także wszelkich zniżek – nikt za nas ich nam nie zaproponuje.

Co zawiera się w cenie biletu

Cena biletu lotniczego jest dość złożona, ponieważ jej składnikami jest kilka innych, dodatkowych opłat, o których nie zawsze mamy pojęcie.

Tradycyjne linie raczej proponują nam jedną cenę biletu, w której zawiera się tak naprawdę wszystko. W przypadku tanich linii lotniczych często można usłyszeć o wszelkich promocjach oferujących przelot za parę złotych.

Brzmi to bardzo kusząco, jednak jak się później okazuje, darmowy lub bardzo przeceniony jest sam przelot, a oprócz niego przychodzi nam opłacić przewóz bagażu, opłatę za obsługę na lotnisku, opłatę paliwową, czy inne podatki, po których opłaceniu może okazać się, że cena nie jest już aż tak atrakcyjna i być może bardziej opłacałaby się nam oferta innego przewoźnika, który może aż tak się nie reklamuje, ale za to proponuje jedną stałą cenę.

Ponadto, w przypadku tanich linii i promocji typu bilet za darmo, podróż powrotna tymi samymi liniami, kosztuje już zwykle tyle, co normalnie, bez żadnych ulg. Czasem opłaca się więc bardziej wykupić oba bilety z mniejszą promocją u innego przewoźnika.

Jak opłacić przelot?

Choć mówi się, że tanie bilety lotnicze to oferta dla każdego, to tak naprawdę niewiele zdziała osoba, która nie dysponuje kartą umożliwiającą płatności w Internecie – debetową lub kredytową.

Jeśli znajdziemy stronę z oferta takiego taniego przewoźnika, ceny biletów, niskie jak nigdzie indziej, z niespotykanymi promocjami, z pewnością zaskoczą nas na korzyść, Jednak znacznym minusem może być konieczność uiszczenia zakupu na przykład wyłącznie przez kartę kredytową, którą nie każdy przecież posiada.

Kolejną kwestią jest to, że w wielu przypadkach nie wystarczy poprzestać na znalezieniu karty kredytowej, którą można by było zapłacić. Musi to być ściśle określona karta, ponieważ tylko niektóre z rodzajów umożliwiają dokonanie opłaty za lot bez dodatkowych prowizji, które czasem znacznie podnoszą koszt transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *